Co si vzít s sebou na dovolenou do Českých Budějovic


Dobrou náladu – pokud jí zrovna nemáte a jste otráveni z pracovního procesu a s hromady starostí, které se na vás valí ze všech stran, v penzionech v Českých Budějovicích přijdete na jiné myšlenky. Odpočinete si v příjemném prostředí na okraji městského parku Stromovka a možná, že vám až tady dojde, jaké možnosti tu máte, a že právě jihočeská metropole skýtá výhody, s nimiž nelze počítat v jiných regionech.

park v Českých Budějovicích

Badminton – máte-li doma vybavení na badminton, bude se vám hodit v městském parku, nedaleko penzionu, je tu dostatek prostoru ke hře a hlavně neskutečná pohoda a klid.

In-line brusle – podél Vltavy vede z Českých Budějovic až na Hlubokou nad Vltavou asfaltový chodník, určený pro pěší, pro cyklisty a in-line bruslaře. Chodník je prostorný, pohodlný a hlavně vede víceméně po rovině, takže tu budete mít dostatek možností k relaxaci nebo naopak k aktivnímu sportování. Chodník je dlouhý přibližně deset kilometrů.

zámek Hluboká nad Vltavou

Jízdní kolo – Českobudějovicko je pro cyklisty opravdovým rájem. Můžete odtud vyrážet kromě zmiňovaného zámku v Hluboké nad Vltavou i na opačnou stranu k Českému Krumlovu a ke Kleti, anebo trasu pozměnit směrem na Třeboňskou pánev či Novohradské hory. Tento region patří k nejzajímavějším a nejatraktivnějším, co se týče cyklistických tras, v celé Evropě. Jízdní kola se tu samozřejmě dají pronajmout, a spolu s nimi i koloběžky nebo elektrokola, i když je samozřejmě vždy výhodnější mít své vlastní vybavení.

Dalekohled – ten si rozhodně pořiďte, protože jej tu využijete na mnoha místech. Jednak na vrcholu Černé věže u náměstí Přemysla Otakara II., a pak na vrcholu Kleti a dále pak na mnoha místech na Českokrumlovsku i Třeboňsku. Jistou možností je zajistit i vyhlídkový let z letiště Hosín, můžete si tu pronajmout buď třináctimístný Antonov An-2, anebo čtyřmístnou Cessnu 172 (místa uvažujeme i s pilotem).