Co si zaplavat?


Léto patří mezi velmi oblíbené období, ale problém je v tom, že velká horka mohou způsobovat nejen škody na majetku, ale především spoustu zdravotních problémů. Přes poledne a odpolední hodiny není vhodné chodit vůbec ven a pokud je to možné, měl by každý zůstávat doma nebo jinde, kde je alespoň trocha stínu. Jsou ale profese které bohužel nesnesou odkladu a tak je potřeba se jít zchladit alespoň po práci. Ideální místo je bazén. Není potřeba trhat světové rekordy plaváním na čas, ale stačí v bazénu posedět a hned je člověku líp.

dno bazénu

Mít vlastní bazén už není jen výsadou zbohatlíků. V dnešní době existuje tolik bazénů, že si jej může koupit doslova každý. Mnoho lidí má nafukovací bazén, který má minimální pořizovací náklady, ale také vyžaduje pravidelnou údržbu. Je nutné jej mít na dokonale rovném a hlavně neostrém podkladu, aby nedošlo k jeho poškození. Podobně populární jsou bazény které se dají sestavit doma, ale podobně jako nafukovací jsou náchylné k poškození. Proto je lepší investovat vyšší částku a nechat si udělat bazén na povrchu pozemku a nebo do země.

bazén voda

Z čeho se vyrábí?
Tyto nejpopulárnější bazény jsou vyrobeny z polypropylenu, který je odolný vůči slunečnímu záření, horkým teplotám i mrazu. I tak je ale potřeba nezapomínat na to, že se bazén musí na zimu zazimovat a je nutné vodu v něm pravidelně čistit. Vybrat si můžete z mnoha tvarů a velikostí bazénů. Nejpopulárnější je obdélník, a koupit si k bazénu můžete schůdky, schody, protiproudy a další příslušenství, díky kterému bude váš bazén vždy čistý a bude radost se v něm koupat. Užívejte si i horké počasí díky vlastnímu bazénu, protože už se nebudete muset mačkat s cizími lidmi na veřejném koupališti. Budete si moct užívat luxus a pohodlí vlastního bazénu po celou letí sezonu a to za velmi příznivé ceny – bazén si opravdu může dovolit každý.