Důvody, kdy banka může žádost o úvěr zamítnout


V případě, kdy se dostaneme z jakéhokoliv důvodu do finanční nouze, první pomoc by nám měly poskytnout právě banky pomocí výhodného úvěru, Ovšem banky jsou coby největší poskytovatelé úvěrových produktů velmi obezřetní a celý proces schvalování jednotlivých žádostí je tak velmi důkladný a ne každý žadatel nakonec obstojí. Ať už negativní záznam v registru dlužníků, nepravidelný příjem nebo zkušební lhůta v novém zaměstnání vedou u všech bank k zamítnutí žádosti o úvěr.

klíče v dlani

Hlavním výdělečnou činností většiny bank jsou právě úvěrové produkty, není se tak čemu divit, že se snaží za každou cenu nabídnout výhodné úvěry a oslovovat co největší procento svých klientů s takovými nabídkami. Ovšem banky i nebankovní společnosti jsou vázány zákonem o spotřebitelském úvěru, který nařizuje všem těmto společnostem důkladnou lustraci svých potencionálních žadatelů. Banky, i kdyby chtěly, tak nemohou půjčit klientovi, kterého předtím důkladně neprověří a neujistí se o jeho schopnosti splácet.

Hlavní pracovní poměr a dostatečný příjem

podpis smlouvy

Aby bylo možné každý měsíc bance pravidelnou částku, potřebuje žadatel pravidelný příjem ze zaměstnání, podnikatelské či živnostenské činnosti. V případě zaměstnání je navíc potřeba doložit pracovní smlouvu na dobu neurčitou, která garantuje bance řádné splácení měsíční splátky.

Exekuce případně osobní bankrot

I exekuce či případný bankrot jsou pro banku jasným ukazatelem o finanční negramotnosti žadatele. Jste-li v exekuci nebo jste požádali o osobní bankrot, nedokáže zvládat splácet své závazky. Je tedy jasné, že žádná bankovní instituce vám žádost o úvěr neschválí.

Nebankovní společnosti a jejich vstřícnost k žadatelům

Pak jsou tu ještě nebankovní společnosti, které naštěstí nejsou ke svým potencionálním klientům tak přísní. Vyzkoušejte třeba americkou hypotéku bez registru Americkahypoteka.cz.