Jak jsem naletěl

Když jsem přijel k prohlídce nabídnutého automobilu, o němž inzerát vypovídal, že jde o vůz, který splňoval všechny mé nároky a předpoklady, přivítali mne postarší manželé. Žádné hogo fogo bydlení, normální starý, dvougenerační domek, úpravná zahrada a druhé, moderní auto opodál. Byli docela sympatičtí.

Uzavřený obchod

Nabídnutou kávou jsem nepohrdnul, a nezávazné seznamovací povídání se časem zaměřilo na automobil, o který jsem projevil zájem. Když jsem napsal, že splňoval všechny mé předpoklady, měl jsem na mysli, hlavně platnou STK, nedávno prodělanou výměnu rozvodového řemene, ucházející pneumatiky. K automobilu byla navíc sad zimních pneumatik a několik dalších věcí, které byly příjemným bonusem. Vůz měl být v dobrém stavu, bez závad.

Jediné co mi nějak nesedělo, byly rozjezdy při zkušební jízdě. Motor silně vibroval. Podle sdělení prodávajícího, šlo o následek skutečnosti, že vůz už dlouhou dobu (rozuměj půl roku, od STK) stál na dvorku, aniž by jej někdo nastartoval. Pro jistotu jsem zavolal známému mechanikovi a ten mi potvrdil, že by to vysvětlení bylo i možné, ale po telefonu mi není schopný říct více.

Viděl jsem ty dvě, sympatické, tváře prodávajících a rozhodl se jim uvěřit. Chyba.

Ztracené peníze

Ještě před přepisem jsem vůz využil a rozjel se na pracovní cestu, na druhý konec republiky. Vibrace motoru se snižovaly, nabyl jsem dobrého pocitu, že jsem těm lidem dal důvěru. Na zpáteční cestě vibrace zcela vymizely. O 100km dále se rozpadla spojka. Neplánovaná noc v penzionu mi začala tahat z kapsy první peníze. Další a mnohem větší balík jsem zaplatil za odtah auta.

Cestou domů, jsem přemýšlel jak se s prodávajícím dohodnut na nějaké opravě, či kompenzaci. Nepatřím ke mstivým lidem, chtěl jsem navrhnout kompromis, kde každý na sebe vezme část nákladů za odtah a opravu auta. Celá věc mi byla ryze nepříjemná.

Jaké bylo mé překvapení, když jsem místo pozdravu od prodávajících slyšel: My jsme vám říkali, že ta spojka nevydrží!“


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup