Jak se starat o zdraví?

Zdraví si za peníze nekoupíme. Ale můžeme se snažit, abychom si jej udrželi co nejdéle. Všichni tušíme, jak na to. Už jsme asi všichni někdy slyšeli, že musíme být v kondici, jíst zdravě, pravidelně pít čistou vodu. V potravě jíst dostatek minerálů, živin, vyhýbat se nezdravým potravinám a občas si zacvičit. Zdá se to jednoduché, že? Nicméně všichni asi tušíme, že spousta lidí trpí nadváhou, či dokonce obezitou. Proč to tak je? Není snazší být zdravý a starat se o svou tělesnou schránku?

fitnesska v posilovně

Lidem se nechce. Pro zdraví se musí obětovat trocha času. Nějaké to cvičení zabere čas, nákupy zdravých potravin a vaření si jídla doma namísto navštěvování nezdravých restaurací a fastfoodů taky potřebuje svůj čas. A člověk ho má v dnešní době málo. Spěcháme, a proto prostě jednoduše volíme to, co je rychlejší.

Výmluvy. Zná je asi každý. Nemůžu, nemám čas, jsem nemocný, nemá to cenu. To si řekl asi každý, kdo se snažil zhubnout a tím se starat o své zdraví. Překonat neustálé výmluvy a počáteční problémy v cestě za zdravým tělem je těžké, a velká část lidí to nezvládne. Je jednodušší se vymluvit a vykašlat se na svůj cíl, kterým je zdravější tělo.

Peníze. Zní to sice zvláštně, ale některé zdravé potraviny jsou opravdu drahé. Pokud chcete jíst jen zdravě, bude to asi o něco dražší, než jídlo z dostupných surovin. Totéž se týká sportovního vybavení a sportu obecně. Musíte mít v čem se hýbat, musíte mít kde cvičit. Permanentka do fitka či bazénu není levná záležitost.

Nemá to cenu. To je to nejhorší, co si můžete říct. Má to cenu. Vždycky. Snaha o vaše lepší já se vám promítne do celého života, a pokud se vám podaří shodit přebytečná kila a udržíte si je, máte vyšší šanci, že se vám budou vyhýbat některé nemoci. A to za to přece stojí.

 

žena hubne

Zahoďte všechny problémy, které stojí mezi vámi a vaším novým já. Jednoduše jděte do toho. Ve dvou se to sice lépe táhne, ale pokud nemáte k sobě nikoho, kdo by do toho šel s vámi, prostě do toho jděte sami budete na sebe pyšní, a zdraví vám nikdo nevezme. Navíc budete příkladem i vašim dětem, a chcete přece, aby jim zdraví sloužilo co nejvíc.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup