Komu prodat zlato?


Po zlatě prahnou lidé už od dávných dob. Chtěl by ho mít každý, a to z toho prostého důvodu, že kdo toto vlastní, může si být jist tím, že v něm má skrytu hodnotu, již lze kdykoliv a kdekoliv na světě využít, pokud je toho zapotřebí.
K tomu, aby však bylo takové zlato reálně prospěšné, je nezbytně zapotřebí ho nejprve prodat. Když ho totiž někdo má, nemá vlastně nic než nepříliš užitečný kov, jenž se sám o sobě nedá v běžném reálném životě nijak převratně zužitkovat. Zatímco ve chvíli, kdy se toto předá kupujícímu, je takový prodej odměněn penězi, jež lze použít k čemukoliv, co učiní život lepším.

placky zlaté (4)

A kdy a kde takové zlato zpeněžit?
Pokud někdo vlastní investiční slitky či mince, které mají dobrý zvuk, tedy náležitý původ a požadované kvalitativní vlastnosti, vyplatí se zamířit do Obecního domu v Praze, kde se realizuje právě takový výkup zlata. Tady od člověka zmíněný kov (ale třeba i stříbro, platinu či palladium) vykoupí, a to za příznivých podmínek.
A když jsou předpoklady pro prodej nejideálnější? Vězte, že právě v současnosti. Právě v dnešní době je totiž poptávka po zlatě vyšší a kvůli ní vystoupaly ceny hodně vysoko. A díky tomu, že je tato skutečnost provázena i určitým poklesem kurzu naší měny, je takový prodej ještě výnosnější.

prodej zlata (3)

Ať už má někdo investiční zlato od tohoto obchodníka nebo od nějaké banky či konkurenční společnosti, tady ho vykoupí a náležitě zaplatí. Vítány jsou tu značky jako Argor Heraeus SA, PAMP, Münze Österreich, Agosi, Credit Suisse, Degussa, Johnson & Matthey, Heimerle + Meule, Heraeus Hanau, Metalor, Perth Mint, Rand Rafinery, Royal Canadian Mint, Sempsa, Umicore, Valcambi nebo UBS.
Ovšem naopak se zlomkovým zlatem, surovým kovem, šperky, mincemi nižší ryzosti a podobně tu neuspějete. Protože tady jde vskutku jen o investiční zlato. To, jež ze svého majitele při prodeji v příhodném okamžiku udělá klidně i boháče.