Koupání si užijete pouze s dokonale čistou vodou


K dokonalému pocitu z koupání ve vlastním bazénu ani zdaleka nestačí pořídit si skvělý zahradní bazén. Chce to přece jen ještě něco víc – čistou vodu. Ta je základním předpokladem k tomu, abyste se při koupání cítili opravdu výborně a byli jste tak se svou novou investicí opravdu spokojeni.
Když svůj bazén poprvé napustíte, tak voda v něm bude přirozeně dokonalá, tím spíše, pokud pochází z klasické vodovodní sítě. Nicméně stačí pár dní a ve vaší nádrži se to bude hemžit nežádoucími organismy od řas po hmyz, a to zdaleka není veškeré znečištění, které se do vody může dostat. Je tedy nezbytné, abyste o svou vodu začali svědomitě pečovat okamžitě poté, co svůj bazén napustíte.
Existují dva základní postupy, které je potřeba kombinovat:

vzorek

Za prvé nesmíte žádné nečistoty do bazénové vody vpustit.
Za druhé se musíte rychle a efektivně zbavit veškerého znečištění, které do vody i přesto vnikne.
Abyste zabránili vstupu zbytečných nečistot do vody, je potřeba bazén pravidelně zakrývat kvalitní a dobře padnoucí krycí plachtou ihned po ukončení koupání, takže nečistoty se do vody budou moci dostat pouze v době, kdy ve vodě pobýváte. Navíc byste se měli před každým vstupem do vody důkladně osprchovat.
Nicméně je jasné, že i při té největší snaze přece jen nějaká špína ve vodě skončí. Té se tedy musíte efektivně zbavit. Můžete k tomu využít jak mechanické pomocníky, tak bazénovou chemii.

dítě na hladině

Bazénové chemie je na trhu celá řada druhů, takže máte z čeho vybírat a jistě brzy najdete takové přípravky, které vám budou maximálně vyhovovat, ať už si zvolíte chlorovou, bromovou anebo kyslíkovou chemii. Zapomínat byste neměli ani na to, že k tomu, aby přípravky bazénové chemie pracovaly tak, jak mají, je nezbytné, aby voda ve vašem bazénu dosahovala optimální hodnoty pH.
Při čištění vody byste samozřejmě nikdy neměli zapomenout ani na kvalitní filtraci, která je hnacím motorem každého většího bazénu.