Milán nejen ve znamení módy


Milán jistě není nutné dlouho představovat. Jedná se o jedno z nejznámějších italských měst, které se proslavilo hlavně jako město módy hned vedli Paříže nebo třeba New Yorku. Důvod, proč je tomu tak je naprosto jednoduchý. Vlastně jsou hned dva. Prvním je, že je toto město kolébkou, kde sídlí nejznámější a nejluxusnější oděvní značky celé Itálie. Narazit zde můžete tedy na značky jako je Prada, jejíž zakladatel Mario Prada se zde dokonce narodil, Gucci, Armani, Valentino nebo Dolce a Gabbana. Druhým důvodem je, že se zde každoročně konají světoznámé fashion weeky, kde se prezentují jak již zmíněné značky, tak i úplní nováčci v oboru, kteří nabízejí celou řadu neotřelých nápadů a trendů.

Móda v Miláně

Dalším důvodem, proč do tohoto nádherného místa zavítat je nejslavnější operní budova na světě, kterou není žádná jiná než La Scala. I když nebudete rozumět, jistě nebudete litovat její návštěvy. Jedná se totiž o nezapomenutelný zážitek na celý život. U kultury ještě chvíli zůstaneme, a to v podobě zdejších galerií. Rozhodně tou nejznámější je galerie Pinacoteca di Brera nebo třeba Pinacoteca Ambrosiana. Budete-li mít chuť, můžete se vydat po stopách slavného malíře Leonarda da Vinciho, které Vás zavedou do kostela Santa Maria delle Grazie, kde se nachází jedno z jeho nejobdivovanějších děl – záhadná freska Poslední večeře. Leonardovi je zde věnováno také celé muzeum, kde lze obdivovat jeho jedinečné technické vynálezy. S návštěvou tohoto města rozhodně dlouho neotálejte. Stačí koupit levné letenky do Milána!

Při návštěvě nezapomeňte také na hřeb celého Milána, jež se nese v podobě katedrály narození Panny Marie, jež se pyšní označením páté nejvyšší katedrály na světě. Celá stavba je obložená bílým mramorem a je skvělým zástupcem gotického slohu, jež se projevuje hlavně v hojném počtu fiál, což jsou malé zdobné věžičky, a lomeným obloukem.

Milánský dóm

Zatímco ženy budou obdivovat hlavně módní kousky, muži si přijdou na své u fotbalu, jež se nese ve znamení fotbalových klubů FC Milán a Inter FC. Po těchto výletech vám ale jistě vyhládne. Neotálejte a vyrazte za ochutnávkou místní gastronomie. Své chuťové pohárky můžete potěšit například dušenými vepřovými žebírky s klobáskou a hlávkovou kapustou, rizoto se šafránem posypané parmezánem nebo tradiční tortelli a pizzu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup