Minerální geody


Zajímá Vás archeologie, minerály, kameny a vše s tímto spojené? Možná Vás nevytáhneme ven do kamenolomu vytěžit geody, ale už jsme to udělali za Vás. Navštivte naše webové stránky a přesvědčíte se sami!

Co to jsou geody a jak vznikají?

Geoda je část horniny, která vzniká při úniku plynu. Překlad z řečtiny je zemní. Tudíž nám už napovídá, že se jedna o zemni horninu. Unikající plyny se tvoří v chladných podmínkách neboli horninách, ty jsou vyplněny minerálními látky. Při tvorbě deod záleží na tlaku, počasí, nadmořské výšky a samozřejmě času. Všechny veličiny musí být v jedné rovnováze, aby deody mohli vznikat.

ametyst geoda

Jaké deody u nás najdete?

​​​​​Samozřejmostí je deoda Ametyst, ty nesmí chybět v žádném e-shopu, a tedy ani u nás nechybí. Nejdražší Ametystovou deodu naleznete u nás v internetovém obchodě za necelých sto padesát jedna tisíc, ovšem její váha dosahuje až sto-šestnáct kilo a výška sto-tři centimetrů. Kdežto nejlevnější Ametystovou deodu u nás koupíte už jen za necelých devět set korun s gramáží dvě stě gramů a šesti centimetry. To je úlet co? Kromě oblíbeného Ametystu nabízíme i Achát, Citrín, Chalcedon a křišťál.

Achát

Účinky Achátu jsou následující. Po zdravotní stránce působí velmi pozitivně na trávící trakt, napomáhá při chřipce a povzbuzuje vaše tělo. Pomáhá vám najít vaši sebedůvěru.

Chalcedon

Tento malý krásný zázrak vám posílí imunitu, utlumí horečku, a dokonce Vás ochrání proti senilitě. Též je to obraný parťák na srdeční choroby a pomáhá ženám v přechodu.

achát geoda

Křišťál

Všichni známe křišťálovou kouli, která Vám ukáže budoucnost, no tak zrovna o tomhle křišťálu se nebavíme, tenhle křišťál totiž dokáže “jen” zpříjemnit nevolnosti a tlumit funkci štítné žlázy.

Citrín

Citrín vás učí pozitivní energie a tu negativní odhání pryč, působí velmi dobře na psychické zdraví.

Všechny minerály mají mnoho víc využití, použití a účinku, stačí jej ozkoušet. Budete zaskočeni. Vyjmenované kameny máme v naší nabídce geod, každý má jedinečný tvar, tak se přesvědčte o jejich funkci sami.