Moderní brýle s ochranou proti modrému světlu.


Už jste slyšeli o modrém světle? Že ještě ne? No vidíte, sice jste o něm neslyšeli, ale zaručeně ho všichni znáte. Modré světlo totiž vydávají všechny naše monitory, televize a displeje. Je to tak. Ono modré světlo sice jako modré nevidíme, ale je to světlo, kde převládají paprsky z modrého spektra, proto tento název. Přirozené denní světlo je teplé, nemá tolik paprsků z modrého konce, ale toto modré světlo používané ve večerních hodinách může u lidí způsobovat nespavost, protože vzbuzuje v našem organismu pocit dne a tudíž tělo se nedostane do fáze přípravy na noc a dlouho se nedaří usnout. To je první z problémů, které způsobuje modré světlo.

brýle

Modré světlo také působí negativně na naše oči, ty nás mohou pálit, ráno jsou zarudlé a vypadáme opravdu nezdravě. Nejlepším řešením by pochopitelně bylo vyhnout se hlavně ve večerních hodinách tomuto modrému světlu, ale přiznejme si, kdo z nás se obejde bez televize, počítače, nebo nějaké té hry ve svém mobilu, nebo v tabletu. Tuto elektroniku prostě používáme všichni, starší ročníky spíš hledí na pořady v televizi, mladší do počítačových monitorů a nejmladší, včetně dětí třímají po večerech v rukou své mobilní telefony.

brýle

Je zde ovšem kompromis, který zdárně redukuje vliv modrého světla na náš organismus a chrání ho před jeho vlivy. Jsou to speciálně vyvinuté brýle proti modrému světlu, přesněji řečeno čočky do brýlí, které dokážou toto škodlivé světlo eliminovat. Pokud si říkáte, že brýle přece nenosíte, nevěšte hlavu, brýle to mohou být pochopitelně bez dioptrií, pouze speciálně upravené čočky s ochranou proti modrému světlu. Ale i ti, co nějaké dioptrie na očích stále nosí, nejsou ochuzeni, mohou si prostě pořídit nové dioptrické brýle s touto ochranou. Zkuste se podívat do internetového obchodu, který nabízí tuto převratnou metodu ochrany vašich očí a celého organismu před nežádoucím modrým světlem a vyberte své nové brýle přesně podle vašeho vkusu.