Nebojte se v bytě otevřít volný prostor

Na realitních trzích se občas objeví zajímavá nabídka koupě bytového domu se dvěma nebo třemi byty, dispozičně řešeném jako přízemní či patrový objekt. Jednotlivé byty jsou mezi sebou odděleny nosnými příčkami, ovšem uvnitř bytových prostor jsou pouze takové stěny, které lze posouvat, nebo zcela odstranit.
skleněná stěna
Bytoví architekti často přichází s nápady, které bychom se jen stěží odvážili realizovat a teprve tehdy, máme-li možnost ověřit si jejich nápaditost v praxi, pouštíme se do inovací poměrně neobvyklých. Jednou z nich jsou návrhy bytových jader bez příček, s otevřeným prostorem. Jedinou přepážku tvoří střed bytu se stoupačkami (příp. nosnou zdí), která je osazena nábytkovou stěnou. Ta je koncipována jako úložný prostor pro celý byt, jednak kryje samotné technické zázemí stoupaček teplé a studené vody, odpadu, plynu a elektrického přívodu, a zároveň slouží jako šatní skříň a prostor pro uskladnění dalších věcí. Barevný dekor dýhy skříně lze snadno sladit s interiérem – s podlahou, se sedací soupravou, sprchovým koutem a kuchyní.
červená kuchyń
Celý prostor je otevřený, nepůsobí stísněně, kuchyňský kout je propojen s obývací halou. Oddělené nábytkovou stěnou jsou pouze ložnice a sociální zázemí – sprcha a toaleta. Jak se ukázalo, i v malém bytě dispozičně řešeném jako 2 + 1 se po vybourání stávajících příček proměnil stísněný uzavřený systém malých místností v jednotný harmonický celek, vzdušný, elegantní a zároveň velmi praktický. 
dřevěné schody

Do obývacího pokoje pouze sedací soupravu a konferenční stolek, do ložnice jen postel

Zajímavým řešením je zkombinovat plochu celoplošné nábytkové stěny s jednoduchým jednobarevným kobercem v rustikálním stylu v neutrální krémové barvě se sedací soupravou složenou z několika různorodých barevných a vzorových provedení čalounění. Dominantní sedací kout s konferenčním stolkem může být v obývacím pokoji jediným kusem nábytku, stejně tak v ložnici pouze široká postel s malým odkládacím stolkem.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Categories Nezařazené