Nejdražší a nejlevnější sporty

Mít sport, kterému se ve volném čase věnujeme, je důležité pro naše tělesné i duševní zdraví. Pokud nemáte peněz nazbyt a hledáte nový koníček, můžete se orientovat podle finanční náročnosti potřebného vybavení, permanentek nebo členství v klubech.
cyklisti na stezce
Levné nebo zdarma
·         Fotbal
Jistě, že i za fotbalové vybavení pro sebe nebo své děti můžete utratit majlant. Fotbal lze ale na rozdíl od jiných sportů hrát i bez drahého vybavení. Stačí tenisky a míč. 

·         Běhání
Stejně tak k běhání potřebujete teoreticky jen boty. Dnes se však málokterý běžec obejde bez pásu na ruku, ve kterém je chytrý telefon. Nicméně pořád jde o jeden z nejlevnějších a nejefektivnějších sportů.

·         Plavání
Ano, potřebujete bazén, ale vstupné do městských bazénů je většinou za lidové ceny. Kromě toho si vystačíte s plavkami, brýlemi a ručníkem.
cvičení na balonu
·         Skateboardy a podobné
Skateboardy, penny boardy a koloběžky se vrátily mezi koníčky dětí i teenagerů, což je jenom dobře. Kromě boardu nebo koloběžky, což můžete pořídit celkem levně, je dobré mít helmu a chrániče.

Středně drahé
·         Lyžování a snowboarding
Pokud si počkáte na konec sezóny, lyže nebo snowboard i s veškerým vybavením můžete pořídit za pár tisíc. Problémem pak jsou hlavně ceny permanentek na sjezdovky, které jsou drahé už i v malých českých lyžařských střediscích. Pokud si chcete pořádně zalyžovat a vyrazíte do Alp, může vás to stát stejně jako letní dovolená.

·         Cyklistika
Kolo můžete pořídit od pár tisíc po desetitisíce, doma ho má však úplně každý, takže to patří určitě mezi dostupné sporty. Nepotřebujete ani speciální oblečení, i když reflexní prvky a vycpané kalhoty vám zajistí pohodlí a větší bezpečí. Stejně tak přilba, rukavice a další doplňky, které však pořídíte už za pár stovek.

·         Cvičení všeho druhu
Chodit někam na cvičení nebo do posilovny je hit posledních let, ale často to nepřináší kýžený výsledek. Můžete vybírat z nekonečné nabídky jógy, bojových sportů a tanců. Permanentky většinou nejsou příliš drahé.

·         Baseball a softball
Sport, kterému propadnete. Vybavení není levné, často se dováží z USA, a navíc potřebujete najít klub, za který můžete hrát. Pro děti je to ale skvělý koníček.

Drahé
·         Hokej
Dříve fasovali malí hokejisté vybavení od klubu, dnes musí rodiče všechno platit sami. Hokej je sice tradiční český sport, ale finančně je opravdu náročný, takže pokud nemáte doma nového Jágra, asi nebude pro vaše dítě jasnou volbou.
boxerský pytel
·         Horolezectví
Pořídit si celou horolezeckou výbavu je drahý špás i pokud lezete jen na umělých stěnách. Když však chcete lézt po skalách, potřebujete vlastní lana, karabiny, smyčky, skoby, helmu a další vybavení, které vám může zachránit život.

·         Tenis
Pokud ho berete vážně, prodraží se vám hlavně trenér a členství v klubu nebo pronájem hřiště. Na veřejných hřištích se však dá hrát i zadarmo, takže patří i do první kategorie.

·         Golf
Golf je už od počátku sportem vyšší třídy, určitě si ho nejdete zahrát jen tak sami po práci.

·         Jachting
Hlavní nevýhodou jinak úžasné aktivity je to, že potřebujete loď.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Categories Nezařazené