Peníze si můžete vydělat, anebo půjčit


Peníze, peníze a zase peníze. Vypadá to, že svět neřeší nic jiného, než dostatek anebo nedostatek peněz. A když byste si od nich jednou chtěli odpočinout a vyrazit na dovolenou, tak máte smůlu, i to vás samozřejmě bude stát další peníze!

Kde je vzít? Nejlepší cestou, jak přijít k penězům, samozřejmě je, si je vydělat.

Jenže ono to často není tak jednoduché. I když se snažíte, jak jen to jde, i když máte zaměstnání a k tomu ještě brigádu, i když se prakticky postavíte na hlavu, tak to stále bude málo. Prostě víc nevyděláte. Takže na to, co si chcete půjčit, si buď budete muset nějaký ten (delší) pátek počkat, anebo si peníze budete muset půjčit. Když nemůžete čekat, když se vám nechce čekat, anebo když víte, že by vám čekání mohlo vaše plány zhatit, v tom případě je ta pravá chvíle na variantu číslo dva.

ruble-3709123_640

Když přijde na řadu půjčka

Jen blázen by kývnul na první nabídku, kterou potká. Samozřejmě, může to vyjít, ale také nemusí, protože se naopak můžete nepříjemně spálit a následky budou ničivé. V tomto případě je opatrnost na místě a spěchat je třeba pomalu.

I když platí, že všechno má své meze. Třeba v takové bance vás rádi nechají čekat nekonečně dlouho. Nejprve na to, než si sjednáte schůzku, poté na tu schůzku, pak na to, až doložíte všechno potřebné, následně na posouzení vašich finančních možností, a pak třeba na to, zda vám budou ochotni vyhovět anebo vaši žádost smetou ze stolu. Zkrátka jsou místa, kde se čeká neustále.

piggy-3608376_640

A pak jsou i místa, kde to jde naopak až překvapivě rychle. Třeba v nebankovní společnosti. Tam většinu žádostí vyřídí už do týdne, takže peníze máte v ruce dřív, než se vzpamatujete z toho rozdílu. Jedna z nejvíce oblíbených a nenáročných půjček v této podobě je americká nebankovní hypotéka, se kterou je život sladký. Stačí ručit nemovitostí a můžete mít, co vás jen napadne.