Pískovec Tribeca je luxusní přírodní kámen na obklady a dlažby


Pískovcové obklady

Pískovec patří k velmi dekorativním přírodním kamenům a této vlastnosti se s úspěchem využívá i u obkladového materiálu. Obklady z pískovce zdobí budovy zvenčí a stávají se i zajímavým prvkem, který vyjadřuje vztah obyvatel domu k přírodě a jejím přirozeným jevům a vlastnostem. V první řadě však zajímavě vypadá i uvnitř, v prostorné hale, v obývacím pokoji, jako součást opláštění krbu či relaxačního koutu s posezením. Zajímavá je především jeho přirozená kresba v teplých barvách počínaje oranžovou a konče okrovou, žlutou a odstíny hnědé. Teplá barva navozuje příjemnou atmosféru podobně, jako výrobky z masivního dřeva, a je svým způsobem živější a veselejší, než kamenné obklady v šedé barvě.

přírodní pískovec

Dlažba z pískovce

Luxusní dekorace – chcete-li doma našlapovat po luxusní dlažbě, s pískovcem Tribeca Stone expert nemůžete šlápnout vedle. Zajímavý příměr, že, ovšem tentokrát skutečně platný. Jde o velmi dekorativní typ pískovcové horniny, která je ovlivněna typickým složením, pískovec je totiž materiál velmi rozmanitý svým vzhledem a kresbou. Tribeca má okouzlující vzhled a chcete-li mít doma opravdu luxusní a zároveň praktické řešení, je to určitě dobrá volba. Kamenná dlažba vypadá lépe, než keramické dlaždice, jejichž povrchový dekor je zpravidla vytvořen počítačovým softwarem.

pískovcové skály

Praktický pomocník – když se zamyslíte nad tím, co umístit do kuchyně na podlahu, aby to bylo pěkné, vkusné a praktické, zjistíte, že se okruh možností značně zúží na několik řešení. U plovoucí podlahy hrozí při styku s vodou zkroucení, u vinylu poškození v důsledku pádu předmětů na zem a něco podobného hrozí i u keramické dlažby. Koberec v kuchyni udržet v dokonalé čistotě je prakticky nemožné. A tak zbývá tvrdé masivní dřevo, u něhož ale hrozí opět poškození povrchu při pádu věcí, anebo dlažba z kamene. Kámen naproti tomu odolá vůči všem nástrahám a navíc se jednoduše udržuje v čistotě.