Podle čeho se řídit při výběru peřiny


Pokud budete mít v úmyslu zakoupit si nové vybavení svého lůžka, jistě budete řešit jednu zásadní otázku, kterou je výběr materiálu. A to nejen povrchového, ale hlavním problémem bude druh náplně. V současné době se vrací opět ke slovu péřové výrobky. Jestliže si zvolíte péřové přikrývky, vyvstane další otázka.

ložní komplety

  • A tou je rozdíl mezi husím a kachním peřím.

Každý odborník vám potvrdí, že husí peří je mnohem kvalitnější. U kachního nastává dost často jeden nežádoucí jev, kterým je nepříjemný zápach. Ale není to jen tento důvod, proč lidé častěji sáhnou po přikrývkách a polštářích z kachního peří. Dalším důvodem je kvalita. Husí peří je mnohem kvalitnější i z toho důvodu, že prostě husa žije delší život nežli kachna.

  • Pírka husy jsou větší a silnější a tím pádem bude mít přikrývka s husím peřím vyšší nosnost.

Proč dva druhy peří?

Další častou otázkou je, proč se přikrývky plní dvěma druhy husího peří. Což znamená prachovým peřím a jemným husím peřím. Je to z důvodu odlišných vlastností obou druhů.

  • Prachové peří dodá péřovým produktům měkkost, zatímco jemné husí peří díky pírkům dodají potřebnou oporu a také je díky nim přikrývka těžší.

Některé péřové přikrývky, které se řadí mezi luxusní, mohou mít náplň tvořenou pouze prachovým husím peřím. Péřové polštáře jsou takto plněny výjimečně. Tam je zapotřebí dostatečná opora pro hlavu a pouze prachové peří by ji neposkytovalo. Péřové komplety budou mít tedy většinou na označení trochu jiné údaje.

zdravotní peřina

  • Jestliže patříte k neklidným spáčům, pak se doporučuje vybírat si péřovou přikrývku s alespoň 20 % jemného husího peří.
  • Je to z důvodu větší hmotnosti přikrývky, která z vás tak snadno v noci nespadne.

Lehčí přikrývku preferují lidé, kteří chtějí především jemnost a lehkost. Obecně však platí, že péřové přikrývky jsou vhodné pro každého, protože hřejí, a přitom odvádějí od těla vlhkost.