Přejídání není zdravé


Přejídání není zdravé

Vzhledem k tomu, že obezita je u nás poměrně normálním stavem u hodně početné skupiny lidí, zdá se, že bojovat s tím nešvarem je alespoň v našich zeměpisných šířkách stejně efektivní jako pověstné boje s větrnými mlýny. V případě, že trpíte na obezitu, neměli byste nad tím jen tak mávnout rukou. Obezitu je nutné překonat nebo ona překoná vás. Nejedná se o stav, který by byl pro vaše zdraví zrovna ideální. Naopak. Obézní lidé jsou častěji nemocní. A to jak tělesně, tak i duševně.

Měření

Hodně samozřejmě záleží na vašem BMI. Hodně lidí dost váží, a přitom nepotřebují hubnout. Ti jsou ale dostatečně vysocí. V případě, že vaše BMI číslo je opravdu na vysoké úrovni, už byste měli přestat hledat výmluvy a dát se do hubnutí. Když budete skutečně maximálně efektivní, do několika málo měsíců vám může být lépe ve všech ohledech.

Snažte se jíst zdravě

Toužíte-li po opravdu hubené postavě, rozhodně byste si měli ledacos upřít. Jídla, která obsahují hodně cukru, tuku a soli by vůbec neměla patřit na váš jídelníček. Naopak, vůbec byste je neměli konzumovat. Nahradit je můžete daleko zdravějšími surovinami v čele se zeleninou. Ta je výhodná nejen díky tomu, že obsahuje opravdu velké množství vitamínů a živin, ale rovněž v ní je jen minimum kalorií. Díky tomu ji můžete jíst co hrdlo ráčí, nicméně tloustnout po tom nebudete.

Sendvič

Je pravdou, že někdy se můžete snažit sebevíc, ale kila dolů prostě nejdou. To může mít celou řadu příčin a je dobré kvůli tomu navštívit i odborníka na výživu. Ten si vás vyšetří, udělá nějaké závěry a na jejich základě doporučí další postup. Obvykle je nutné změnit stravu. K tomuto účelu samozřejmě dostanete na míru vytvořený jídelníček, s jehož pomocí byste již na váze ubírat měli. A to podstatně. Někteří experti jsou placení pojišťovnou, jiné budete muset zaplatit sami. Na ty na pojišťovnu se však čeká obvykle déle.