Připravte se na pořádně dlouhou dobu

Pokud si myslíte, že když si v šedesáti pořídíte solární panel, budete z toho za pár let těžit miliony, tak jste ve velkém omylu, protože návratnost je trochu delší než pár let. Solární panely jsou fenoménem, symbol zelené energie, která se bere leda ze slunce. Největší nevýhodou je vysoká cena solárních panelů, špatná recyklovatelnost (alespoň prvních generací, kde je ještě složkou olovo), nemožnost schovat si energii na zimu (baterie jsou pořádně drahé). Ale i tak nemusí být panely špatnou investicí, hlavně pokud plánujete předat dům dětem. Stále sušší a slunečnější léta jenom podporují to, aby se solární energie stala skutečně hitem mezi hity. Kdo by také nechtěl přispět trochou do celého tohoto světového tažení za čistější planetu?
solární panely a jejich instalace.jpg

Poradí i pomohou

Existuje spousta článků na internetu, které mohou poradit, jak vlastně na solární panely a které vám také dodají hned několik důvodů, proč si myslet, že . Vždycky se můžete obrátit na odborníky, kteří vám ihned poradí jak a kam se obrátit, případně, jestli lze zinkasovat na solární panely nějakou dotaci. Reálně tu je velmi vysoká šance, že by vám EU zaplatila, ale jenom část útraty. Pokud bychom měli být přesní, tak asi čtvrtinu. I to je dost, ale pořád to není tak levné pro běžného spotřebitele, jak by bylo nutné. A tak dále zůstává solární energie nedosažitelná pro řadu domácností, byť ani to nemusí být neřešitelný problém – vždycky si můžete vzít úrok či úvěr.
solární panely na domě.jpg

Návratnost je v desítkách let

Ta nejrychlejší návratnost se pohybuje někde okolo deseti let, což není zas taková hrůza, pokud je vám třicet nebo dvacet. Jakmile se ale nacházíte v pokročilém věku a za předpokladu, že medicína ještě není na takové úrovni, aby vám zaručila kvalitní život do 150 či x let, tak je to spíše zbytečná investice. Pokud ovšem neplánují vaše děti uhnízdit se v onom stejném domě. Potom to není zas taková hrůza a můžete to udělat jako poslední investici do vašich dětí.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Categories Nezařazené