Proč jsme tak závislé na sociálních sítích?

§ Facebook
§ Twitter
§ Tumblr
§ Instagram
§ Youtube
§ Snapchat

technologie


To jsou největší platformy, na nichž jsou mladí lidé neustále v kontaktu, neustále si píší zprávy, fotí si fotografie zvané selfie nebo točí videa a komentují si je.

Co je zdravá míra použití internetu?

Pokud internet potřebujete k práci a neobejdete se bez něj proto, že byste bez něj nedostali výplatu, nikdo nemůže říct, že jste na internetu závislí. Respektive takhle, kolik hodin denně strávíte na internetu neurčuje, zda jste nebo nejste závislí. Člověk, který je na internetu závislý, většinou nic produktivního na internetu nedělá, vyloženě jej používá jenom jako zábavu, jako výplňkovou aktivitu, jako něco, co by člověk měl zkontrolovat maximálně jednou denně, nebo se spojit s přáteli, kteří jsou jinak nedostižní kvůli vzdálenosti od vás.

Má tato závislost nějaké nebezpečné důsledky?

Každá závislost je nebezpečná a škodlivá. Vědci se navíc domnívají, že pokud závislosti propadnou děti, mladiství nebo studenti vysokých škol, tedy lidé do věku pětadvaceti let, nejspíš si ponesou dalekosáhlé následky na své psychice do dospělého života. Jak je to možné?

mobil

Mladí lidé se nedokáží odtrhnout od Facebooku, Instagramu, Twitteru nebo Tumblr
Neustálé brouzdání po internetu jsou závislí proto, že se z toho stal it a poté posedlost. Kdo dneska nemá Facebook, strádá většinou i ve škole, protože právě na této síti děti sdílejí projekty do školy, učení, ale také svůj sociální život, do kterého, pokud se nezapojíte, nemůžete zapadnout ani v reálném kolektivu dětí.

Počet závislých dětí roste

Navíc se ukazuje, že mezi dětmi, které jsou na sociálních sítích závislé, se nejčastěji vyskytují poruchy osobnosti a mentální potíže, jako jsou sociální fobie, úzkostlivé a panické poruchy, případně deprese nebo nespavost.
Ze všech dětí Spojených států amerických je na sociálních sítích závislých přes padesát procent mladých lidí. V Evropě je to asi čtyřicet procent, ale toto číslo narůstá.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup