Tak co zkusit nebo raději ne


Poslední roky se vedou velké diskuze kolem jedné speciální tropické rostliny, která se jmenuje Mitragyna speciosa a původem pochází z jihovýchodní Asie. Jak již mnozí tušíte, tak se jedná o kratom, který jak se traduje tak obsahuje poměrně dost účinných látek, které se ovšem velmi často řadí do skupiny opiátů. Je to snad i z toho důvodu, že údajně působí na receptory, které se nachází v centrálním nervovém systému.

kratom

Také se podle různých svědectví konzumuje jako produkt, který má stimulační účinky a nejen to, rovněž i analgetické a sedativní. Je pravdou, že to dostatečně stačí na to, aby se kratom zakázal používat a dokonce i některé státy k tomu již vyjádřily svůj postoj. V České republice zatím není na seznamu zakázaných látek, ale také ani na těch povolených, tudíž zakoupit si ho lze, ale pouze pro sběratelské účely. Co samozřejmě s takovým sběratelským produktem uděláte, to je již čistě na vás.

Co všechno se mu připisuje k plusu

Ačkoliv jak se zdá, tak má celkem nejasný osud, tak přece jenom kdo ho zkusil, tak naznačil nějaký pozitivní účinek. Jednalo se především o snížení chronických bolestí, zmizela dokonce únava a stres, což je v dnešní době zcela jedinečné. Stresové podmínky se totiž dotýkají většiny lidstva. Kratom dokonce byl příčinou toho, že se zvedl podstatně fyzický výkon. Upřímně poslední dobou je častým tématem právě v místech, kde se posiluje. Mnohdy pomáhá při depresích a také rozhodně si umí poradit s jakoukoliv úzkostí.

drogy

Je vůbec nějaké mínus?

Bohužel jako u všeho, není nebe bez mráčku a tak to není ani v tomto případě. Je pravdou, že v menších dávkách může působit skvěle jako stimulant a pomáhat zvládat všechno špatné. Nicméně vyšší dávky, které zvýší energii a výkon, tak jsou velmi podobné svými účinky jako morfin nebo kodein, tudíž snadno vyvolají nějakou euforii. Pravidelné užívání kratomu by skutečně mohlo vést k závislosti a posléze klidně vyvolat abstinenční příznaky. Rozhodnutí či ho zkusit nebo raději ne, to bude vždy na každém z vás.