Tažné zařízení na VW Touran vám poslouží i při stěhování


Chystáte se ke stěhování a chcete výrazně ušetřit? Pak vám stačí pouze tažné zařízení na VW Touran https://www.amsa.cz/Touran-II. Nic víc nepotřebujete.

Přívěs si můžete pronajmout – pronájmům přívěsných vozíků se dnes věnuje celá řada soukromých firem a dokonce je možné využít některé slevové akce, případně požádat vaše známé, zda by vám nepůjčili vozík oni. Každopádně zaplatíte za pronájem směšnou částku ve srovnání s profesionálními stěhováky. Existuje i možnost pronajmout si dodávku s dostatečně velkým nákladovým prostorem, ovšem tam je větší riziko nějakého karambolu, než u vozíku. U dodávek se vyplatí zajistit vlastní pojištění a to pak nevychází zrovna nejlevněji.

přívěsný vozík

S přívěsem jste pány situace – většinu vybavení bytu lze přestěhovat na vozíku zcela bez problémů. Nábytek je dnes zpravidla rozebíratelný a pračka s chladničkou se do vozíku vejdou s rezervou. Koberce můžete vézt na střešním nosiči, ale i na vozíku je můžete vézt celkem v poklidu. Jediné omezení, co vás nemine, je větší počet jízd a tudíž i vyšší spotřeba pohonných hmot, ale i při stěhování na delší vzdálenosti se jízda s přívěsem vyplatí. Pochopitelně to nemá význam u velmi dlouhých tras např. do zahraničí, přes půl Evropy, tehdy vychází nejlevněji profesionální stěhovací kamion.

tažné zařízení

Zkuste to v noci – jízda s naloženým přívěsem bude bezpečnější v noci. Nevěříte? Pak si uvědomte, že noční automobilový provoz je minimální, na dálnici potkáte obvykle jen kamiony, a pokud se dálnici chcete vyhnout, budete možná na silnici úplně sami, což snižuje pravděpodobnost dopravní nehody na minimum. V noci je také větší klid, většina lidí spí a odpadá tak další rušivý element. Někteří lidé vás mohou přes den obtěžovat svou zvědavostí a to se vám v noci prakticky nepřihodí. Pouze buďte ohleduplní k sousedům a chovejte se tiše, abyste je svým nepatřičným hlukem neprobudili.