Triphala – kombinace tří bylin, které vám pomohou účinně detoxikovat organismus


Detoxikaci organismu by si čas od času měl dopřát každý z nás. Být při tom celý den pouze o vodě určitě nemusíte. Zkuste raději osvědčený indický prostředek.

Triphala – kombinace tří bylin, které vám pomohou účinně detoxikovat organismus

Triphala je směs tří účinných bylin původem z Indie. Najdeme v ní směsici tří plodů, konkrétně amalaki, bhibitaki a haritaki. Směs těchto bylin je známá pro své velmi silné a účinné detoxikační účinky. Napomáhá tělu přirozeně se pročistit a získat znovu sílu a zdraví. A to není všechno.

Detox z Indie, který si může dopřát každý

Triphala prášek se velmi snadno užívá a detoxikaci organismu si díky němu může dopřát každý z nás. Nemusíte dodržovat žádná zvláštní pravidla ani se mučit hlady. Prášek se jednoduše smíchá s vodou nebo s mlékem a pije se po jídle a úplně nejlépe před spaním. Pozor na to, že triphala má poměrně nahořklou chuť, pokud vám to nebude vyhovovat, je možné přidat do směsi malou špetku skořice, která chuť zneutralizuje a poté se vám bude nápoj lépe pít. Celou kúru se pak doporučuje dodržovat alespoň měsíc a pamatujte, že pokud zvýšíte dávky prášku, mohou se dostavit projímavé účinky, které však nejsou na škodu. Tím se totiž tělo začne ještě více a rychleji pročišťovat.

pexels-photo-2377166

Toxiny, které musejí z těla pryč

Tato bylinná detoxikační směs má velmi silné účinky a tělo dokonale zbavuje všech nahromaděných toxinů. Pročišťuje zejména střeva ale také játra, což je velmi důležité. Zároveň však umí snižovat hladinu cholesterolu v krvi a dodává tělu vysokou dávku vitamínu C. Mnohem více než kolik byste do těla dostali konzumací citrusových plodů. Zároveň se však doporučuje užívat i při zánětech trávicího ústrojí.

pexels-photo-105028

Podporuje správnou činnost nejen zažívacího ústrojí, ale zlepšuje i krevní oběh, močové ústrojí a činnost dýchacího ústrojí. Mimo to se užívání těchto bylin doporučuje v souvislosti se stresem a negativními vlivy okolního prostředí. Co to znamená? Pokud vás trápí každodenní stres a rádi byste využili sílu přírody, ve které se ukrývají silné antioxidační účinky, už víte, po čem máte sáhnout.

Užívání těchto bylin je přitom naprosto bezpečné a nenávykové.