Úvod do zkrášlování zahrady

Vesměs většina zahrádkářů, kteří si doma pěstují bylinky, zeleninu nebo ovoce již zkoušela jak si zvelebit svou zahrádku, nebo hledá inspiraci.
Naštěstí způsobů je mnoho, a tak se nemusí jedinec bát, že nenarazí na něco, co by se mu líbilo.
Způsoby zkrášlení se poté dělí na přírodní a umělé, a dnes si probereme způsoby jakým si obohatit zahradu přírodními doplňky.
květiny u zábradlí.jpg

Přírodní doplňky do zahrádky

Říká se, že pokud chcete něčím vyvážit estetické nedostatky Vaší zahrádky, je to tím, že do ní přidáte to, co jí nejvíce chybí, avšak v malém množství.
Jedním z nejoblíbenějších doplňků do zahrádek bývají například:
· Bonsaje
· Kmeny stromů
· Kameny
Začneme-li bonsajemi, tak se jedná o víceméně ideální rostlinu díky jejím malým nárokům a jejím estetickým prvkům. Hodí se na zarostlé plochy, nejčastěji v kombinaci s kmenem stromu, na kterém bude stát a výsledek stojí vskutku za to – prázdná plocha hned působí pěkněji a méně prázdně.
Přesuneme se ke kmenům stromů, ty se dají použít nejen jako estetický prvek, ale také jako místo na kterém pěstovat houbu hlívy ústřičné, což ve výsledku může posloužit hned dvojím využitím. Obecně platí, že čím světlejší zahrádka, tím temnější prvky v ní budou vynikat – zasadíte-li tedy do své zahrádky kmen habru, javoru nebo dubu a ten obložíte kamením, mezi kterým necháte dostatek místa pro další rostliny, nemusíte se bát špatné vizáže.
stoly jídelní.jpg
Dalšími tipy může být například používání kamenů k tvorbě kamenných zídek, ostrůvků a různých cestiček. Fantazii se zde meze nekladou, avšak jednou z nejpěknějších variant bývá udělání kamenného ostrůvku s mezerami pro rostliny, kde jsou zasazené například malé smrčky, borovičky apod.
prostřeno venku.jpg
Například se ještě můžete inspirovat stavbou zídky na úpatí kopečku na zahradě, kde pod kopečkem vydláždíte zem a na ni dáte například židle z opracovaného kmenu dřeva.
Pro více inspirací je nejlepší navštívit různá kutilská / zahrádkářská fóra na internetu nebo si nakreslit pro představu vlastní návrh, a ten poté v malém realizovat, a rozhodnout se o jeho smyslu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup