Využitá plastových a dřevěných palet


Jaké výhody mají plastové palety a používají se v dnešní době? Ujali se na trhu nebo se dopravci a skladníci stále přiklání ke klasickým dřevěným euro paletám. Jak to je v reálném světě. Dnes si něco k tomuto tématu povíme. Dřevěné palety jsou jedny z nejrozšířenějších a stále se používají. Plastové palety je zatím nenahradili a ani to do budoucna neplánují. Kvalita dřevěných palet a schopnost unést i velmi těžký náklad je obdivuhodné. I když je dřevo v některých směrech nepraktické neztrácejí na své užitečnosti. Každé dřevo se časem ošoupe, ulomí kus třísky nebo dokonce se zlomí váhou nákladu, ale jsou konstruovány tak aby masivní dřevo vydrželo vážně hodně.

plastová paleta

Dnes se začal rozvíjet trend ve využití v nábytku. Z palet se dělají postele, konferenční stolky, sedačky, skříně nebo police. Můžete jim zanechat zašlý vzhled, ale většinou se brousí a upravují, aby dřevo dlouho vydrželo, například se voskují nebo olejují. Už jsme potkali i opálený vzhled, kdy se dřevo opaluje plamenem. Takže mají stále využití a hledají se nové a nové cesty, kde se mohou palety uplatnit. Naopak plastové palety se taky docela rozšířili ve svém působišti. Uplatňují je dopravci, ale i skladníci, kteří na ně ve skladech převážejí zboží. Některé jsou vyráběny přímo pro určitý druh plastových beden, kontejnerů a přepravek.

plastová paleta

V takovém případě jsou jasnou volbou, když na ně pasují jiné věci a lépe se s nimi manipuluje. Jsou hlavně používány na těch místech, kde se dřevěné palety nehodí kvůli svému materiálu. Například na dopravních lodích nebo rybářských lodích mají plasty lepší smysl než dřevo, které natahuje vlhkost a tak ztrácí své vlastnosti. Plast je v tomto lepší volba. Nic nenasává a jeho struktura je pořád stejná. Jen hodně vysoký žár mu mění strukturu. Plastové palety jsou zcela recyklovatelné, tak pomáhají ke zpracování plastového odpadu. Tak co pomohlo vám to trochu v orientaci?