Zazimováním bazénu uchráníte vodu před vypuštěním


Jakmile se ochladí a vy se rozhodnete, že s koupáním ve vašem domácím bazénu už pro tuto sezónu končíte, tak máte v zásadě dvě možnosti, jak s bazénovou vodou naložit. Buď ji můžete vypustit a využít například k závlaze trávníku anebo květinových záhonů, anebo ji můžete ponechat v nádrži po celou zimu a příští rok ji opět využít. V takovém případě zůstane váš bazén napuštěný i přes zimu a vy v následujícím roce ušetříte nemálo peněz za nové napuštění vaší nádrže vodou.
V tomto případě ovšem musíte dodržet určitý postup, jak bazén zazimovat, aby celou zimu přežil bez nehod a bez poničení:

dovolená

Nejprve je potřeba zajistit, aby před zazimováním byla bazénová voda v té nejlepší možné kondici. Ošetřete ji proto tak, jako ji ošetřujete v průběhu celé koupací sezóny. Měla by být prostá sinic i řas i dalšího nežádoucího znečištění. V případě zákalu vodu znečištění zbavte s pomocí bazénové chemie, a poté ji nechte dočista přefiltrovat skrze bazénovou filtraci. Hladinu bazénové vody byste rovněž před zimou měli snížit tak, aby nedosahovala ke vstupu do filtrace. Poté do vody nalijte speciální přípravek zazimovač. Z vody vytáhněte různé plováky a další prvky a naopak do ní vložte několik PET lahví částečně napuštěných vodou, které budou plavat na hladině a bránit poškození bazénových stěn ledem. Nezapomeňte na odpojení a vyčištění bazénové filtrace, jakož i dalšího veškerého vybavení, které byste měli bezpečně uložit do příští sezóny. A nakonec nádrž bezpečně opatřete bazénovou krycí plachtou tak, aby ji neodvál vítr ani déšť.

venkovní bazén

Ovšem pokud vám tento postup připadá složitý a potřebujete si jej ještě více ověřit, můžete se o zazimování bazénu dočíst více podrobností na odborných webových stránkách https://eshop.techneco.eu/clanek-Zazimovani-bazenu-strucny-navod
anebo si ho rovnou objednat u specializované firmy, a budete bez starostí.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup