Zázrak jménem konopný olej


Málokterá rostlina vzbuzuje tolik kontroverze jako je tomu právě konopí. Rozhodně se jí nedají upřít její léčivé účinky, na druhou stranu je ale známá i díky vysokému obsahu halucinogenu THC. Ideální alternativou je tak v tomto případě konopný olej, který obsahuje vysokou koncentraci léčivých látek a zároveň v něm nenajdete téměř žádné množství tolik obávaného THC. THC se totiž ve velké míře objevuje hlavně v zelených částech rostliny a olej se vyrábí z konopných semen.

Rostlina konopí

Z čeho se získává konopný olej?

Konopný olej se získává z konopí setého, které je též známo jako technické konopí. Nejvíce pro tělo prospěšných látek obsahuje olej, který je lisován zastudena, podobně jako je tomu i v případě jiných olejů nebo za pomoci rozpouštědel. Olej, který neprošel rafinací má typickou nazelenalou barvu a velmi specifickou oříškovou chuť, která dodá každému pokrmu exotický nádech. Oproti tomu rafinovaný olej je téměř bez barvy a ztrácí onu pověstnou vůni, ale i většinu pro tělo prospěšných látek. Na druhou stranu výroba rafinací je méně nákladná a proto je možné takový olej koupit výrazně levněji. Olej by se měl po otevření nejlépe uchovávat v lednici a spotřebovat do lhůty, která je stanovena výrobcem, V opačném případě pomalu ztrácí na kvalitě a dochází k oxidaci a následnému žluknutí.

konopný olej

Jaké účinné látky jsou obsažené v konopném oleji?

Konopný olej má ideální poměr 3:1 omega-3 a omega-6 mastných kyselin. Už jedna čajová lžička konopného oleje denně dokáže pokrýt doporučenou denní dávku dospělého člověka. Krom toho obsahuje konopný olej i pro tělo důležité vitamíny A, B, C, D a E a některé minerály, jako je vápník, hořčík a draslík.

Konopný olej s příměsí kanabinoidů

Fenomén kolem kanabinoidů jste v poslední době museli jistě zaznamenat. Trochu kontroverzní látka, která je však lékem na nespočet neduh.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup