Zázrak jménem superpotravina

Téma zdravého životního stylu rezonuje v dnešní době v každé vyspělé společnosti. S tímto tématem úzce souvisí i otázka správné výživy a návratu k přírodním zdrojům. V posledních letech se v souvislosti s tímto vynořil pojem superpotravina. Její ustálená definice neexistuje, ale jedná se ve zkratce o takovou potravinu, která obsahuje velké množství zdraví prospěšných látek. Těmi se v tomto případě rozumí především vitamíny a minerály.
sušené plody
Oběti marketingu
Reklama a trh obecně se nás snaží přesvědčit, že superpotraviny jsou lékem na veškeré naše neduhy, jejich konzumace nám zajistí zdraví a rovnováhu. Zákazníci jsou marketingovými metodami přesvědčováni o tom, že tyto přírodní produkty jsou daleko prospěšnější než běžná zelenina a ovoce, která je dostupná za mnohem nižší ceny. Odborníci, aniž by zpochybňovali pozitivní význam superpotravin na lidský organismus, varují před tím, aby se lidé nechali zmanipulovat marketingovými triky, které uměle hrnou cenu některých produktů nepřirozenou rychlostí směrem vzhůru. I přes nesporný přínos těchto úžasných potravin je podle odborníků nutné dbát na vyváženost stravy a na její rozmanitost.
chia semena
O které potraviny jde konkrétně?
Výčet superpotravin není ani oficiální, ani uzavřený. Informační zdroje se ale shodnou na tomto seznamu:
·         luštěniny (čočka, sója apod.)
·         ořechy
·         semínka (slunečnicová, konopná apod.)
·         citrusy
·         chia semínka
·         některé druhy řas
·         kustovnice čínská
·         exotické ovoce (kiwi, granátové jablko apod.)
·         nepražené kakaové boby
·         merlík čilský (pseudoobilovina)
·         některé druhy ryb
Uvedený výčet jistě není kompletní. Někteří prodejci zdravé výživy se dokonce ohánějí seznamy, které mají i několik set položek. Najdete v nich například vejce, česnek, rajčata, mrkev, mák a mnoho dalšího. Záleží tak na každém konzumentovi, kterou potravinu si oblíbí natolik, aby pravidelně obohacovala jeho jídelníček.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Categories Nezařazené