Zvyšte svou produktivitu při práci z domu

Ať už pracujete z domu neustále nebo jen příležitostně, pravděpodobně jste někdy bojovali s velkým množstvím rozptýlení, které domácí kancelář nabízí. Práce z domova má pochopitelně spoustu výhod:
– Nulová doba cestování
– Nižší výdaje za jídlo ve srovnání se stravováním v restauraci
– Nemusíte řešit co na sebe
Práce z domu může u spousty lidí znamenat vyšší produktivitu, než kdyby seděli zavření v kanceláři. Jenže existuje i mnoho záporů, které pro mnohé znamenají nepřekonatelnou překážku. Náš domov je totiž doslova napěchovaný rozptýleními, které odvádí naši pozornost. Najednou se i domácí práce stanou v porovnání s opravdu důležitými pracovními úkoly docela příjemnou aktivitou.
home office
Jak udělat ze své domácí kanceláře místo, které přímo vybízí k produktivitě?
Nemusíte si zrovna pořizovat masivní dveře, které odhluční jakýkoliv zvuk, nábytek za desítky tisíc, který slibuje zaručené zvýšení produktivity, nebo se přestěhovat na samotu s rybníkem před okny. Zařídit si kancelář, která vás vybídne k vyšší produktivitě, můžete i s omezeným rozpočtem.
Základem je najít si nějaký klidný kout domácnosti. Vymalovat si můžete nějakou příjemnou a uklidňující barvou podle vlastních preferencí. Podle odborníků je vhodná zelená. Ujistěte se, že budete mít při práci dostatek přirozeného světla. Vhodné je do svého pracovního prostoru umístit rostliny, které pomohou navodit příjemnou a klidnou atmosféru. Nepřeplácejte prostor nesmysly, udržujte si minimalisticky zařízený stůl jen s tím nejdůležitějším, aby vás nic neodvádělo od práce.
Čas od času je dobré si dopřát přestávku. Vhodné jsou různé osvědčené metody, jak si rozvrhnout čas. Osvědčená je například metoda pomodoro, která vybízí k rozdělení pracovního nasazení, na cca 25 minut dlouhé pracovní úseky, během kterých se člověk snaží podávat maximální pracovní výkon, a pěti minutové přestávky, které umožní doplnit energii. Vždy po třech až čtyřech pracovních úsecích následuje delší cca půl hodinová přestávka.
Občas si zacvičte a choďte na procházky do přírody. Tělo potřebuje fyzický pohyb. Během krátké vycházky můžete přijít na řešení problému, který vás trápí celý den. Mozek si odpočine a bude připravený opět podávat vysoké výkony. Navíc udržet se v dobré kondici je z dlouhodobého hlediska prostě potřeba.
muž pracující na notebooku
Vypozorujte na sobě, kdy jste během dne nejproduktivnější. Většina lidí je nejvíce produktivní ráno, takovému typu lidí se říká skřivani. Existuje také typ sovy. To jsou lidé, kterým nejvíce vyhovuje dělat důležitá rozhodnutí a odvádět spousta práce během večera. Nemá smysl se snažit bojovat proti přirozenosti svého těla. Zkuste se pár dní pozorovat, experimentovat se svým denním rozvrhem a vaše tělo se vám odvděčí podáváním perfektních výsledků za zlomek času, než jste byli zvyklí.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup