Pokud jste se rozhodli, že si pořídíte kulečníkový stůl domů a netoužíte přímo po turnajovém vybavení, na trhu je najdete i menší. Přesto je pro tuto hru vhodná samostatná místnost – domácí herna. Kulečníkový stůl se dá umístit i uprostřed obývacího pokoje, ale bude jeho dominantou, která brání dalším aktivitám. Pro amatérské a rekreační domácí využití jsou v nabídce tyto typy stolů.
Karambolové– bezděrové, které slouží ke hře v naší zemi odnepaměti. Hraje se na něm se třemi, nebo čtyřmi koulemi o průměru 61,5 milimetrů. Při hře se počítají na kulečníkovém počítadle tzv. karamboly, což jsou dotyky jednotlivých koulí mezi sebou.
Poolové– děrové, které jsou oblíbeny v současné době. Hraje se na něm se šestnácti barevnými koulemi o průměru 57,2 milimetrů. Při hře se hráč snaží co nejvíce „vnořit“ své koule do kapes.
Snookerové – na kterých se hraje velice populární a hodně náročná hra. S dvaceti dvěmi barevnými koulemi o průměru 52,4 milimetrů. Počítá se na body.
Pyramidové– na těch se hraje ruská hra. Se šestnácti koulemi o průměru 68 milimetrů. Rovněž se počítá na body.
Z těchto možností si ještě před nákupem ujasněte, jaké hry hodláte na kulečníkovém stole hrát a podle toho vyberte. Někteří výrobci nabízejí stoly s výměnnými mantinely, či speciálními karambolovými vložkami, takže stůl lze upravovat podle potřeby hráčů. Při výběru nepodceňte materiál desky pod plátnem. Nejodolnější je deska břidlicová. Důležitou roli hraje i jeho design či materiál, z něhož je stůl vyroben. Ke kulečníkovému stolu budete potřebovat také další příslušenství – od koulí, přes tága až po křídu, stojan či úchyty a kůži na tágo. Investovat se vyplatí i do vhodného osvětlení stolu. Vyšší pořizovací náklady se vám vrátí v podobě skvělé zábavy, kterou při kulečníkové hře zažijete.